FİZİKİ ALTYAPI

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Mevcut Toplam Alan (m2) ve Sınıf Adedi, Sınıfların m2 Olarak Alanları

Meslek Yüksekokulumuza ait binamız bulunmadığından geçici olarak Devrek Meslek Yüksekokulu Binasında eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütecektir. Devrek Meslek Yüksekokulu 10.000 m2’lik Eğitim Bloğu, 1.900 m2’lik Spor Salonu, 1.000 m2’lik Isı Merkezi’nin içerisinde bulunduğu, toplam 90.000 m2’lik geniş bir alanda eğitim hizmeti vermektedir.

Söz konusu program için 2 adet derslik ve 1 adet bilgisayar laboratuvarı yer almakta ve toplam 180 m2’ dir.

Sınıfların Donanımı ve Öğrenci Kapasitesi

Meslek Yüksekokulumuza ait bina tahsis edilinceye kadar eğitim faaliyetimizi yürüteceğimiz Devrek Meslek Yüksekokulu toplam 2500 öğrenciye öğrenim imkânı verebilecek kapasiteye sahiptir. Söz konusu programa ayrılan  2 adet derslikte ise toplam 60 sıra mevcut olup 120 öğrenciye hizmet verebilecek kapasiteye ve teknolojik donanıma sahiptir.

Laboratuvar, Uygulama Alanı İmkânı

80 m2 lik alana sahip olan 4 adet bilgisayar laboratuvarında 240 adet bilgisayar bulunmaktadır. Devrek Meslek Yüksekokulu genelinde çağımızın en önemli bilgi teknolojilerinden birisi olarak kabul edilen internet erişimi bulunmakla birlikte; her derslikte projeksiyon cihazı ve bilgisayar gibi görsel ve işitsel materyaller kullanılabilmektedir.

Mevcut Laboratuvar, Uygulama Alanı, Stüdyo vb. Alanların (m2) Kapasiteleri

Eğitim-Öğretim faaliyetlerini yürüteceğimiz Devrek Meslek Yüksekokulu eğitim binasında; 22 derslik, sınav salonu, 4 bilgisayar laboratuvarı, kimya laboratuvarı, el sanatları uygulama sınıfı, kütüphane, etüt merkezi,  konferans salonu, öğretim elemanları ve idari personelin kullanımı için tasarlanmış 39 büro, kafeterya, ücretsiz internet imkânı bulunan bilgisayar sınıfı ve yemekhane bulunmaktadır. Sahip olduğu bu olanaklarla kurum, açılacak program için eğitim ve sosyal amaçlı olarak kullanılabilecek yeterli fiziki altyapıya sahiptir. Bunun yanı sıra okulumuz ana binasında bölüm için gerekli alanlara dönüştürülebilecek boşluklar bulunmaktadır. Ayrıca okulumuzun oldukça geniş ve büyük oranda boş arazisi de mevcuttur. Yerleşkemizde öğrencilerimizin faydalanmaları amacıyla yapılmış olan çok amaçlı kapalı spor salonu, voleybol sahası, basketbol sahası, ışıklandırmalı halı saha, geniş bir yürüme ve dinlenme alanı, dış mekân satranç alanı, 2 adet masa tenisi masası ve 1 adet bilardo masası mevcuttur.

Mevcut İmkânlara Ek Olarak Yeni Fiziki Alanlar

190 m2’lik ve yaklaşık 100 öğrenciye hizmet verebilecek çalışma salonu bulunmaktadır.

Eğitim-Öğretim İçin Mevcut Bilgisayar Ekipmanlarının Dökümü

Bilgisayar laboratuvarı, öğrenci kütüphanesi ve çalışma salonunda toplam 270 adet bilgisayar güncel işletim sistemleri ile hizmet vermektedir.

Sosyal Olanaklar

Yerleşkemizde öğrencilerimizin faydalanmaları amacıyla yapılmış olan çok amaçlı spor salonu, açık voleybol ve basketbol sahası, ışıklandırmalı halı saha, geniş bir yürüme ve dinlenme alanı, dış mekân satranç alanı, 2 adet masa tenisi masası ve 1 adet bilardo masası mevcuttur.