Üniversitemiz Akademik Personeline Yönelik "Eğiticilerin Eğitimi" Programı Düzenlendi (05.11.2022)

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Üniversitemizin çeşitli kampüs ve birimlerinde görev yapan akademik personelin eğitim ve öğretimdeki yetkinliğini geliştirmek amacıyla 5 Kasım 2022 Cumartesi günü "Eğiticilerin Eğitimi" programı düzenlendi. Programa Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları da katıldı.

Üniversitemizin Ereğli Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri bölümü öğretim üyeleri tarafından düzenlenen ve Sezai Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleşen program saat 09.00'da başladı. Akademik personelin yoğun katılım gösterdiği "Eğiticilerin Eğitimi Sertifika Programı", yetişkin eğitiminde öğretim yöntemleri, eğitim psikolojisi, sınıf yönetimi ve ölçme-değerlendirme konularını içeren dört ana başlıkta uygulandı.

Birimlerdeki eğitim hizmetinin kalitesini arttırmak ve güncel öğretme yöntemlerini takip etmek üzere planlanan programın diğer amaçlarının ise yenilikçi eğitim uygulamaları konusunda farkındalık kazanmak ve Üniversitemizdeki öğretim anlayışını güncel ölçütlere uygun hale getirmek olduğu bildirildi.

Yaklaşık sekiz saat süren programın kapanış töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, bulunduğu konumla yetinmeyen, daima büyümeyi ve ileri bakmayı vizyon edinen Üniversitemizi çok daha iyi yerlere taşımak adına katkı sunmayı amaçlayan programı düzenleyen öğretim üyelerine teşekkür ederken, söz konusu programa katılımlarıyla eğitim öğretimde yenilik ve gelişime duyarlılığını gösteren akademik personeli de tebrik etti. Bir üniversitenin öncelikle eğitim öğretim alt yapısı ile kalkınacağına dikkat çeken Rektörümüz Özölçer, akademik personelin yerine getirdiği işin sorumluluğu itibariyle, kendisini güncel yaklaşımlar ve beklentiler doğrultusunda geliştirmesinin ayrı bir önem taşıdığını dile getirdi.

Kapanıştaki konuşmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer tarafından eğitimi gerçekleştiren Doç. Dr. Murat İnce'ye, Doç. Dr. Okan Bilgin'e, Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Turan'a ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Serhat Gözütok'a teşekkür belgesi takdim edildi.


Yayınlanma Tarihi : 07.11.2022