Devrek Kampüsü Öğrencilerinin Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi (03.06.2022)

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Üniversitemiz Devrek Kampüsünde bulunan Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu, Devrek Meslek Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 3 Haziran Cuma günü coşkuyla gerçekleştirildi.

Devrek Şehir Stadyumunda gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İlçe Protokol Üyeleri, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ve Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Üniversitemiz Senato Üyeleri, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu, Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yakup Söylemez, Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğr. Gör. Serkan Yavuzoğlu, Devrek Kampüsünde görev yapan akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Öğrencilerimizin kortej yürüyüşü ile yerlerine geçmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören başladı. Törende Devrek Adalet Meslek Yüksekokulundan birincilikle mezun olan Adalet Programı öğrencisi Beyza Üçpınar teşekkür konuşmasını yaptı. Devamında Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yakup Söylemez, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu ve Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğr. Gör. Serkan Yavuzoğlu konuşmalarını yaparak öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ettiler.

Yüksekokul müdürlerinin konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, mezuniyet töreni konuşmasını gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Özölçer, konuşmasına merhum öğrencimiz Özhan Ulusoy’a rahmet ve ailesine sabır dileyerek başladı. Özölçer, Devrek Kampüsünün yeni açılan bölüm ve programlar ile giderek artan akademik ve idari kadrosuyla her geçen gün daha da büyüdüğünü ifade ederek kampüsün büyümesinde ve güçlendirilmesinde destek sağlayan paydaşlara teşekkürlerini iletti. Özölçer, sözlerini mezun öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve başarı dileyerek sonlandırdı.

Konuşmaların ardından Yüksekokulumuzu derece ile bitiren öğrencilerimiz; Yüksekokul Birincisi Beyza Üçpınar, Yüksekokul İkincisi Edanur Arıkan ve Yüksekokul Üçüncüsü Fadime Tiryaki, diplomalarını ve ödüllerini Devrek Kaymakamı Sn. Ümit Altay'dan aldılar.

Diplomaların verilmesinin ardından öğrencilerimiz, Dr. Öğr. Üyesi İhsan Kazkondu eşliğinde yemin edip keplerini havaya fırlattılar.

Öğrencilerimizin mezuniyetini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Yayınlanma Tarihi : 07.06.2022